Home page > Aktuality > Střelecká soutěž „O pohár náčelníka Generálního štábu AČR“

Střelecká soutěž „O pohár náčelníka Generálního štábu AČR“

    Ve dnech 6. – 8. října 2017 proběhla střelecká soutěž na armádní střelnici v Plzni - Lobzích mezi příslušníky české aktivní zálohy a rezervistů ze zahraničí „O pohár náčelníka Generálního štábu AČR“. 

    Letošního 15. ročníku se zúčastnily družstva z České republiky, Slovenska, Německa, Polska a Rakouska. Soutěžila vždy tříčlenná družstva ve střelbě z útočné pušky CZ-805 Bren a z  pistole CZ-75 Phantom. Vítězným družstvem v celkovém součtu 1023 bodů se stalo družstvo aktivních záloh z Pardubic ve složení: desátník Bohuslav Sedlák, rotný Jaroslav Cvejn a nadrotmistr Jiří Ptáček. V samostatném hodnocení se umístili na prvních místech, ve střelbě z pistole na pevný cíl desátník Petr Nakládal (139 bodů, AZ KVV Olomouc), ve střelbě z útočné pušky nadrotmistr Jiří Ptáček (136 bodů, AZ KVV Pardubice) a ve střelbě z pistole na mizivé cíle četař Milan Topol (105 bodů, AZ 13.dp Jince).

 Předat hodnotné ceny vítězům a poděkovat ostatním účastníkům přijel náčelník Generálního štábu  AČR v zastoupení brigádní generál Ladislav Košner, který při této příležitosti na adresu českých záložníků uvedl: „Aktivní zálohy jsou důležitou složkou AČR a mohu vám přislíbit, že vaše řady se do budoucna určitě rozšíří.“ Organizátorům pak generál Košner poděkoval slovy: „Dnešní soutěž byla jako obvykle výborně zabezpečena a proběhla na velmi vysoké úrovni. Zároveň Vám mohu potvrdit, že 16. ročník je již plánovaný v termínu 5. – 7. října 2018.“  

Text: prap. Jaroslav Tlsták

Foto: kpt. Marek Gombos

 

Výsledky jednotlivých disciplín můžete shlédnout zde:

druzstva_celkove_2017.pdf

pistole-_pevny_cil.pdf

pistole_-_mizivy_cil.pdf

utocna_puska.pdf

 

Fotogalerie

Nahoru