Úvodní stránka > Aktuality > Podzimní cvičení pěší roty AZ

Podzimní cvičení pěší roty AZ

         Ve dnech 8. – 16. listopadu 2017 nastoupilo 55 příslušníků pěší roty Aktivní zálohy (AZ) Krajského vojenského velitelství (KVV) Plzeň  na pravidelné vojenské cvičení ve výcvikovém prostoru Hradiště. Cílem cvičení bylo zdokonalit dovednosti a upevnit znalosti všech příslušníků pěší roty, včetně velitelského sboru. Témata cvičení byly reakce na vybrané činnosti, drily, zdokonalení užívání chemické ochrany jednotlivce, zvýšení fyzické připravenosti, střelby z ručních zbraní a způsob vedení bojové činnosti se závěrečnou střelbou. Součástí  výcviku bylo i zdokonalení logistického zabezpečení roty a řízení terénních vozidel.

V chladném a málo přívětivém prostředí podzimního Doupova se úspěšně podařilo všechny cíle cvičení naplnit. Na závěr zhodnotil cvičení velitel jednotky AZ major Ján Vištiak“ I přesto, že si někteří vojáci AZ museli sáhnout při výcviku až na samé dno svých sil, tak rota stanovené úkoly splnila a je plně připravena plnit zadané úkoly k obraně státu“.

Poděkování za provedené cvičení patří jak samotným vojákům pěší roty AZ, tak i organizační skupině složené s příslušníků KVV Plzeň a  instruktorům výcviku z posádky v Žatci.

Text a foto: major Jiří Štětina

 

Fotogalerie

Nahoru